TJ Šumperk : BK Lipník /B „B“

Basketbalový klub Lipník nad Bečvou

4. 1. 2019

75 : 49

První zápas v roce 2019 jsme odehráli v Šumperku. Cesta do podhůří Jeseníků v pátek odpoledne v hustém sněžení byla sama o sobě silným zážitkem. Vstup do utkání nám přesto vyšel skvěle a ve 4. minutě jsme vedli 2:11. Ve zbytku první čtvrtiny jsme však dali jen další 4 body a do druhé desetiminutovky jsme šli se ztrátou 8 bodů. Domácí pokračovali v rychlém a efektivním basketbalu a zápas rozhodli už ve druhé čtvrtce, kterou vyhráli 17:5. My jsme ale nesložili zbraně, ve třetí části protrhli střeleckou smůlu a domácí přestříleli 17:20. Ve zbytku utkání jsme točili sestavou a na hřiště se opět dostali i naši junioři. Jejich výkon byl určitě jedním z největších pozitiv zápasu. Tragická je naopak naše střelba trestných hodů: 6/21 = 29%!
(Rajnoha – 20 bodů, Lazar – 8 bodů, Růžička – 6 bodů, Mazal – 5 bodů, Gladiš, Mičán – 4 body, Volf – 2 body)