SKB Zlín U19 /Zlín B/ : BK Lipník n/B „B“

Basketbalový klub Lipník nad Bečvou

10. 1. 2019

93 : 57

Další ze série venkovních zápasů jsme odehráli ve Zlíně. Před námi stál nelehký boj, Zlín totiž vede soutěž a dokonce pořádně potrápil před týdnem i naše „Áčko“.
Úvod utkání patřil Zlínu, kde si v první čtvrtině vytvořili značný odstup a zakončili s vedením o patnáct bodů. (31:14)
Ve druhé čtvrtině nastal zlom, změnou naší obrany jsme zaskočili soupeře, z těžkých pozic se střelci neprosazovali. Bohužel naše nerozvážné nájezdy a nepřesné přihrávky vedli k rychlím protiútokům domácích a ti snadno zakončovali. I tak poločas skončil 41:29.
Po poločase jsme pokračovali ve výborné obraně, začali jsme se více prosazovat i střelecky, tahounem byl Jakub Rajnoha. Vedení domácích jsme skvěle stáhli na 11 bodů.
Do poslední čtvrtiny jsme vcházeli za stavu 61:50. Naši výbornou jízdu bohužel ukončil Zlín také změnou obrany. Pouhých 7 bodů za čtvrtinu jsme byli schopni uhrát.
Rozhodně to byl jeden z našich nejlepších zápasů této sezóny, i když tomu skóre moc nenasvědčuje. Výborná obrana a nasazení všech hráčů bylo něco co Vám rozhodně předvedeme na domácím zápase.
(Rajnoha – 21 bodů, Mičán – 12 bodů, Gladiš – 8 bodů, Bednář – 6 bodů, Volf – 5 bodů, Růžička – 4 body a Mazal – 1 bod)