BK Lipník n/B „B“ : TJ Sigma Hranice

Basketbalový klub Lipník nad Bečvou

21. 12. 2018

V čase předvánočním jsme přivítali tým TJ Sigma Hranice. Klíčové utkání první poloviny sezóny v derby s odvěkým rivalem přilákalo na tribuny naší Městské haly davy fanoušků. Odhodláni získat první výhru v sezóně jsme na soupeře nastoupili ve velkém stylu a brzy se ujali vedení 9:3. Soupeř reagoval Time-outem, zpomalil hru a první čtvrtina skončila 20 : 16. V druhé části se nám nedařilo v zakončení, navíc jsme nebyli schopni zastavit dvojici Burian – Tarábek a do druhého poločasu se šlo za nerozhodného stavu 32 : 32. Herní propad následoval i ve třetí desetiminutovce. Mnoho nevynucených ztrát vyústilo ve vedení Hranic 40 : 46. Do poslední čtvrtiny jsme chtěli vstoupit aktivní obranou a jistou hrou na útočné polovině. Bohužel jsme ale v prvních 4 útocích ztratili míč a 5 minut před koncem jsme prohrávali 43 : 52. Motivační oddechový čas, semknutí všech hráčů a podpora z tribuny nás vybičovali k maximálnímu nasazení v obraně, kdy jsme v posledních 5 minutách soupeři dovolili jen 2 body a sami kontrovali 11. Za stavu 54 : 53 patřila poslední střela zápasu hostům. Přes výbornou obranu ji však neproměnili. Díky všem fanouškům za podporu, jsme rádi, že jsme Vám i nám před Vánocemi nadělili první výhru v sezóně.
(Mičán – 16 bodů, Rajnoha – 8 bodů, Gladiš – 6 bodů, Lazar, Staněk, Volf – 5 bodů, Kolajta – 4 body, Bednář – 3 body, Růžička – 2 body)