Přátelák BK Lipník A – BK Lipník B

Basketbalový klub Lipník nad Bečvou

72:63
(17:12 33:24 60:44)

Ve středu místo tréninku jsme si řekli, že si čutnem s našim béčkem. Koneckonců v soutěžním utkání se letos zřejmě nepotkáme a čím více přičuchnutí k zápasovému tempu, tím pro každého lépe. Nutno říci, že sestavu jsme lepili takřka z volně kolemdoujcích. Z různých důvodů nám chybělo hned 7 hráčů, což není úplně málo, když je nás dohromady 11-12. Naší béčkaři nám tak museli půjčit Tondu Drgu a Míšu Mainuše a Tonda Mičán vzal sebou i bráchu, jenž se ukázal jako posila více než zdatná. Těsně před zápasem tak dokonce došlo k seznámení s novým spoluhráčem. Až groteskní skládání sestavy se zákonitě muselo projevit na hřišti…

Začali jsme dobře, ne že ne, ale postupem času jsme dopláceli na spoustu ztrát a špatný, až hrůzostrašný obranný doskok. Při timech jsme si řekli, že nesmíme odevzdávat laciné míče soupeři laksními přihrávkami a co my neuděláme? Za 4 minuty hry uděláme takových ztrát 7!!! Takové množství se rovná statistikám u družstva minižactva. Jako bychom při timu řekli: „beze všeho přihrávejte do náruče soupeře“…. Nutno smeknout všechny klobouky před béčkem. Družstvo, které nám pro letošek poskytlo své loňské klíčové hráče, se letos skládá z dorostenců doplněných zkušenými matadory jako Peťou Bagarem, Honzou Abrahámkem či hrajícím coachem Matesem Lazarem. Je to právě Mates, který klukům vštěpuje agresivní obranu hráče bez míče a rychlý přechod do útoku, což nám místy dělalo velké problémy a právě z tlaku v obraně plynuly naše ztráty. Kluci ukázali i charakter, kdy stav -20 dokázali dostat na ztrátu 6 bodů cca 3 minuty před koncem. V utkání áčka a béčka bylo tedy k vidění nevídané drama a béčko dokonce uhrálo proti nám svůj nejlepší výsledek! Teď jen, aby kluci byli schopni něco podobného předvést také v soutěži.

Inu každý přátelák, dobrý přátelák. Začínáme však trošku nabývat dojmu, že účast ve finálové šestce soutěže bude letos stačit k hodnocení sezóny jako úspěšné…