Orli Prostějov : BK Lipník n/B „B“

Basketbalový klub Lipník nad Bečvou

14. 12. 2018

92 : 63

V rámci 11. kola jsme zavítali do Prostějova. Po více než měsíci bez soutěžního utkání jsme do zápasu s tradičním účastníkem bojů o postup do 2. ligy vstupovali jako jasný outsider. Prostějovská hala o rozměrech tělocvičny na ZŠ Osecká je také diametrálně odlišná od naší domácí arény. I přes to všechno jsme výborným týmovým výkonem na obou stranách hřiště domácí zaskočili a první čtvrtina skončila 18 : 16. Podařil se nám i vstup do druhé čtvrtky, a když v 16. minutě Jakub Rajnoha proměnil trojku a poslal nás do vedení 27:28, byla nervozita na straně Prostějova zřejmá. Vedení jsme do konce poločasu neudrželi, ale stav 36:29 byl i tak nad očekávání. Ve třetí a čtvrté desetiminutovce se už projevila kvalita Prostějova a naše nezkušenost. Laciné ztráty na naší straně a jednoduché body na straně domácích vytvořili konečný výsledek 92:63. I tak lze náš výkon hodnotit pozitivně, svůj podíl na tom mají všichni hráči.
(Kolajta – 14 bodů, Lazar, Rajnoha – 10 bodů, Gladiš – 9 bodů, Bagar – 8 bodů, Mičán – 6 bodů, Mazal – 4 body, Šlosar – 2 body)