Logo BK Lipník n/B

Týmy


Muži A  Muži B  Kadeti U17  Žáci U15  Mladší minižáci U12  Přípravka  Ženy  Kadetky U17  Starší žákyně U15  Starší minižákyně U13


Starší minižákyně U13


aktuální sezóna  sezóna 2017/2018


BK Lipník n.B. - TJ Loko Krnov
27:53 a 18:53
V dalším kole jsme na své palubovce přivítaly protihráčky z Krnova. Už samotný pohled na tabulku dával najevo, které mužstvo by mělo mít jednoznačně lepší. Navíc děvčata z Lipníka nebyly v plné sestavě. Úvody zápasů vyzněl ve prospěch domácích a holky předváděli pěkný basketbal. Bohužel se ukázala nevyrovnanost domácích hráček a s přibývajícím časem, kdy naše opory začaly být unavené a musela být děvčata střídána, byla voda na mlýn pro soupeře a mohl si vybudovat dostatečný náskok. Je vidět, že holky trénují s většími balóny a celou sezónu hrají s menšími balóny. O to daleko jednodušší budou mít přechod do starší kategorie.

pořadí tým odehrané zápasy vyhrané zápasy prohrané zápasy skóre body
1. Basket Ostrava 20 20 0 1336:585 40
2. BK Havířov 20 14 6 984:639 34
3. TJ Loko Krnov 18 12 6 974:533 30
4. SBŠ Ostrava 16 14 2 934:422 30
5. OSK Olomouc 20 10 10 1083:899 30
6. SKB Zlín 20 6 14 781:941 26
7. BK Lipník n/B 20 5 15 581:978 25
8. Basket Valmez 16 3 13 429:913 19
9. Panter Javorník 18 0 18 265:1457 18

SKB Zlín-BK Lipník n.B.
53:34 a 50:35
Ve dvanáctém kole jsme zavítali na půdu Zlína. Opět se ukázalo, jak naše děvčata trápí nevyrovnanost. Je těžké, když soupeř prostřídá, tak i přes to neztrácí na kvalitě, kdež to v našem případě je to velmi citelně znát. Holky se snaží, ale herní vyspělost protihráček je vidět. To ani neovlivňuje fakt, že soupeř hraje se starší hráčkou a naopak „tygřice“ nepřijely v nejsilnější sestavě. Nemůžeme jen kritizovat, výsledek je povzbuzením do dalších bojů a některé hráčky se neustále zlepšují.

BK Lipník n.B. - Javorník
33:14 a 41:36
V jedenáctém kole jsme na domácí palubovce přivítali soupeřky z Javorníku. Soupeř při rozcvičování ukazoval, že děvčata teprve začínají a proti našim „ostříleným tygřicím“ by neměly soupeřky moc vzdorovat. To se také potvrdilo a holky bez problémů vyhrávaly od začátku do konce. Jen koncovka druhého zápasu se holkám trošinku vymkla z rukou. Holky brzdí velké neproměňování příležitostí. Za to může i fakt, že celou sezónu trénují s balony č.6 a zápasy hrají s menšími balony. Holky U13 totiž trénují společně s holkami U15 a ty mají balony č.6 a díky tomu nedochází k míšení míčů.

Basket Valmez- Lipník n. B.
17:26 a 37:17
Dne 19. 1. 2019 odehrály „tygřice“ další již 10. kolo proti Valmezu. Tentokrát naše holky čekaly vyrovnaná utkání se sousedkami z tabulky. Domácí sice oba zápasy v Lipníku vyhráli, tak jim holky měli co vracet. Již od začátku utkání měli „tygřice“ navrh a nikoho nenechali v hale na pochybách, že si jdou za letošní první výhrou. Bohužel jsme domácí drželi ve hře díky neproměňování vyložených příležitostí. Což se projevilo ve druhém zápase, kdy bylo až neuvěřitelné, co holky nedali a díky tomu ve druhém utkání prohráli. Pro holky hraje na omluvu snad jen to, že již tuto sezónu trénují s většími balóny. I přesto by měli vyložené příležitosti proměňovat. Každopádně je vidět, že se holky jako celek zlepšují a zlepšují fyzičku.

 

TJ Loko Krnov - Lipník n. B.
82:8 a 74:14
Dne 25. 11. 2018 odehrály „tygřice“ další již 6. kolo proti Krnovu. Opět jsme odehráli utkání ve kterém byl soupeř jednoznačně lepší. Problémem je, že hráčky s většími herními zkušenostmi neberou na svá bedra zodpovědnost a skoro se vyhýbají kontaktu s míčem. Do mužstva se zapadají nové tváře, které ještě nemají herní zkušenosti a soupeř „tygřice“ trestá z nevyrovnanosti hráček. Kdy zdvojovanou, až ztrojovanou obranou našich holek získávají jednoduše míče. Záleží na holkách, kdy začnou poslouchat trenéry a budou dělat, co mají naučené z tréninku. Na druhou stranu je potřeba vyzvednout zlepšení fyzické kondice, kdy již některé hráčky hrají bez střídání a již tuto námahu zvládají.

BK Lipník n.B.- SBŠ Ostrava
12:68 a 10:60
V pátém kole jsme přivítali protihráčky z Ostravy. Již od začátku bylo jasné, že domácí hráčky tahají za kratší provaz. Holkám dělalo potíže vůbec dostat míč do hry. Následné zdvojování až ztrojování driblující hráčky vedlo k dalším ztrátám. Když jsme se přeci jenom dostali k zakončení, tak se opět holky nebyly schopny trefit do koše. Lipenským hráčkám chybí agresivita, nejsou schopny provést věci, které se na tréninku učí. Tím sami sobě komplikují „život“ na hřišti. Bohužel hráčky, které by měli být tahounky mužstva, nechtějí převzít na sebe zodpovědnost. Jsou málo aktivní a nechávají se „trápit“ holky s menšími dovednostmi. Co je nutné vzít v potaz, že jsou již schopné odehrát dvě utkání za sebou a tudíž je vidět se zlepšující fyzická příprava na které pracujeme. Snad se časem projeví i větší minutáž na hřišti a herně se budou posouvat dál.

OSK Olomouc - Lipník n. B.
63:30 a 65:40
Dne 21. 10. 2018 odehrály „tygřice“ další již 4. kolo proti Olomouci. V těchto zápasech jsme tahali jednoznačně za kratší konec. Holky z Olomouce byli rychlejší, bojovnější a vždy dokázali najít skulinu v naší obraně. I když musím podotknout, že protihráčkám pomohl fakt, že nebyla puštěna časomíra na útok 24 sekund a mohlo se útočit delší dobu. „Tygřice“ se lepšily a hra v druhém zápase ukazovala stoupající tendenci.

BK Lipník n.B. - SKB Zlín
21:41 a 28:54
V třetím kole jsme přivítali protihráčky ze Zlína. Podle dosavadních výsledků měly lipenské „tygřice“ dojít ke dvěma výhrám. Opak byl bohužel pravdou. Zlínské hráčky nastoupily podle slov jejich trenéra poprvé v plné sestavě i se dvěma staršími děvčaty. To ale neznamená, že díky nim vyhrál. Zlín byl tentokrát nad síly našich holek, které se nemohly dostat do rytmu a zaostávali i v bojovnosti. Holkám nezbývá, než na sobě dál pracovat a ukázat, co se naučí na tréninku, což se jim zatím moc nedaří. Snad si vezmou od trenérů slova k srdci a začnou opravdu dělat, co umí. Snad nás o tom přesvědčí už v příštím kole v Olomouci.

Javorník - BK Lipník n.B.
16:72 a 13:75
Ve druhém kole jsme jeli na nejvzdálenější zápasy ve skupině. Po pravdě jsme rádi, že do Javorníku nemusíme v zimě. Soupeř již při rozcvičování ukazoval, že děvčata teprve začínají a proti našim „ostříleným tygřicím“ by neměli soupeřky moc vzdorovat. To se také potvrdilo a holky bez problémů vyhrávali od začátku do konce. Největší problém byl v rozlišování hráček, kdy soupeř neměl na hrudi ani na trenýrkách čísla a na zádech byly čísla špatně viditelné. Hlavně ze začátku se nejednou stalo, že dvě naše hráčky bránily jednu soupeřku a díky tomu vznikaly protiútoky 3:1, které naštěstí soupeř nevyužíval. Holky se postupně zlepšovali a předváděli hru na kterou mají. Snad jim vítězná série vydrží i do dalších kol.

BK Lipník n.B.- Basket Valmez
47:49 a 33:44
V prvním kole jsme přivítali protihráčky z Valmezu. Po zjištění, že opět před sezónou federace změnila pravidla, severní morava se vrátila se střídáním do pravidel minižaček , tudíž 9 holek nestřídalo a zbylé dvě holky (mladší o 3 roky)se střídaly mezi sebou. Díky tomu jsme očekávali, že holky odejdou s horším výsledkem. Hlavně v prvním zápase jsme soupeře potrápily a je jen škoda nevyužitých příležitostí. Do poslední chvíle to vypadalo na naše vítězství. Druhý zápas se začalo projevovat, že holky hrají bez střídání. I přes prohry si holky zaslouží pochvalu a na konci druhého zápasu bylo vidět, jak moc jich to stálo sil a mohou v nové sezóně mile překvapit.

Sponzoři

| |
|
©BufiLR