Muži A  Muži B  Kadeti U17  Žáci U15  Mladší minižáci U12  Přípravka  Ženy  Kadetky U17  Starší žákyně U15  Starší minižákyně U13

aktuální sezóna  sezóna 2017/2018

9. 11. 2018
TJ Posřelmov - BK Lipník n/B "B"
67 : 61
Páteční podvečer je ideální čas si vyjet na zápas do Postřelmova. Věděli jsem že jedeme až na daleký sever, tudíž jsme se připravili na chladnější podmínky. Ovšem nečekali jsme že budeme hrát na zimním stadionu, nízká teplota a palubovka jako kluziště. Domácí si jistě mysleli že nás tím zaskočí, ale BK Lipník n/B "B" si poradí se vším.
Vstup do zápasu jsme měli excelentní, 0:8, zaskočený soupeř si ale přece jen našel cestu pro první body.I tak se nám podařilo zakončit první čtvrtinu 15:10.
Jako na koni jsem se pustili i do druhé čtvrtiny. Bohužel Postřelmov změnil taktiku a začal náš náskok dotahovat. Nám přestalo padat, snadné koše se jen zatočili na obroučce a vyskočili ven. Postřelmov se dostal do vedení a poločas skončil 31:25.
Po krátkém čase na oddech jsme se zase pustili do hry. Pro náš tým klasicky nejkrizovější čtvrtina, i tak jsem se s ní poprali se ctí. Třetí čtvrtina skončila za stavu 50:43.
V poslední čtvrtině jsme se snažili dotáhnout na soupeře, situaci hodně zachraňoval Jakub Rajnoha, bohužel jsme hráli slušně vyrovnanou hru.
Je nám velice líto že jste nemohli být v Postřelmově s námi, konečně bychom Vám alespoň trochu přiblížili basketbal který chceme hrát. I tak děkujeme za podporu na dálku, publikum z Postřelmova by se od Vás mohlo hodně přiučit.
(Rajnoha - 24 bodů, Mičán - 11 bodů, Bagar - 8 bodů, Mazal - 7 bodů, Kopecký Jiří - 6 bodů, Bednář - 3 body a Volf - 2 body)
68 : 44
Ve středu jsme se vydali do Olomouce změřit naše síly s DUKLA Olomouc.
Zápas jsme otevřeli úspěšně přesnými střelami, ovšem DUKLA odpověděla z dálky a dostali se hravě do vedení. Po první čtvrtině bylo skóre 20:12.
Druhá čtvrtina se nám bohužel stává krizovou, nejinak tomu bylo i v zápase s DUKLOU. Za stavu 37:19 jsme končili poločas.
Rozběhli jsme se do druhého poločasu s větším odhodláním zvrátit utkání. Soupeř byl bohužel stále úspěšnější, jak z pod koše tak střelami z dálky. Čtvrtina skončila 52:30.
Heroicky se trhnul v nejtěžších chvílích Martin Lazar. I tak nám to nestačilo a soupeř s přehledem si držel výhru až do konce utkání.
Všem moc díky co nám drželi pěsti, jste naše palivo.
(Lazar - 14 bodů, Bagar, Kopecký a Rajnoha - 6 bodů, Kurfürst a Mičán - 4 body, Kolajta a Mazal - 2 body)

12. 10. 2018
BK Lipník n/B "B" - TJ MEZ Mohelnice
61 : 64
Na dalším domácím utkání jsme hostili tým TJ MEZ Mohelnice.
Rozběhout první čtvrtinu se nám docela podařilo, ovšem zakončování do koše bylo naší slabinou. I tak jsme skončili čtvrtinu 15:12.
S nasazením jsme nepřestávali, Jakub Rajnoha se prosazoval jak z dálky tak i vynikajícími nájezdy. Poločas skončil 34:30.
Zlom přišel ve třetí čtvrtině, v obraně nastal chaos a neorganizované útoky vedli ke ztrátám míče. Hosté se zmocnili hry. Třetí čtvrtinu jsme skončili za stavu 52:43.
Matador týmu, Martin Lazar, ale nechtěl hrát se sklopenou hlavou a tak vzdát všechnu naši snahu. Roztřílel se a táhnul jak morálkou na hřišti i mimo něj. Skandování "Lipník" při bodovém srovnání čtyři minuty do konce uvádělo celý tým do varu. Dvě minuty do konce utkání a my jsme vedli 61:59, bohužel špatné přihrávky nás dostaly do ztrát. Ani poslední akce na možnost střely za tři body a poslání nás do prodloužení nevyšla.
Fanouškům patří velké díky, byli jste senzační. Budeme se na Vás těšit příště, umíte udělat nejlepší atmosféru.
(Rajnoha - 23 bodů, Lazar - 12 bodů, Kolajta - 6 bodů, Mičán - 5 bodů, Gladiš, Mazal a Volf - 3 body, Bagar, Bednář a Kanovský - 2 body)

3. 10. 2018
BK Lipník n/B "B" - BK Lipník n/B "A"
45 : 71
A je to tady, derby na které jsme už od začátku sezóny všichni čekali. Boj hrdinů Lipenského basketbalu o pomyslný trůn sportovní haly v Lipníku nad Bečvou.
První střelou otevřel skóre náš Winter Soldier (Petr Bagar), bohužel soupeř vzápětí také odpověděl z pod koše přesnou donáškou od War Machine (Tomáš Sedlařík). Do konce první čtvrtiny jsme hráli vcelku vyrovnaný zápas, i když skóre skončilo 10:17.
Druhá čtvrtina byla pro nás krizová. Nedařilo se nám jak v obraně, tak v útoku. Výborná obrana od Vision (Michal Frélich), nikoho nepustil do blízkosti koše. Nezastavitelný Black Panther (Marek Schuster) se jen hrnul na náš koš. Poločas skončil zdrcujících 15:42.
Dostali jsme rozkaz zlikvidovat všechny muže s koženým míčem v ruce. Rozkaz ten zněl jasně, nesmí projít za žádnou cenu. Přitvrdili jsme v obraně, žádný hráč neprošel hladce. Bohužel to odnesl náš kouzelník s míčem Scarlett Witch (Martin Lazar), vyloučen za nesportovní chybu až do konce utkání. Poslední střelou, za tři body, Winter Soldier snížil tak velký rozdíl na 24:51.
S odhodláním změnit průběh boje v náš prospěch se všichni zapojili do boje. Iron Man(Ota Baďura) přesnými střelami za tři body sice zvětšoval skóre A-týmu, ale duo Falcon (Jakub Růžička) a Captain America (Jakub Rajnoha) nádherně stahovali skóre. I tak všechna čest patří právě A-Týmu.
Úžasnou atmosféru nám přichystali všichni diváci co si udělali čas uprostřed týdne. Díky moc, jste to právě vy co nás žene dál i v krizových situacích.
(Rajnoha - 11 bodů, Bagar - 9 bodů, Mičán - 8 bodů, Černošek a Růžička - 5 bodů, Staněk - 3 body, Bednář a Lazar - 2 body)
(Schuster - 17 bodů, Sedlařík - 9 bodů, Baďura, Luštický a Petrák - 8 bodů, Siegfried - 7 bodů, Brázda a Frélich 6 bodů a Pospíšil - 2 body)

28. 9. 2018
SK UP Olomouc "B" - BK Lipník n/B "B"
90 : 35
První venkovní utkání je za námi, na cestu, v prodloužený víkend, jsme se vydali do nedaleké Olomouce.
Již při odjezdu jsme tušili že to pro nás bude nelehké utkání, což se nám potvrdilo hned při začátku zápasu. Soupeřova skvělá obrana a tlak na míč byla pro nás silný oříšek. První čtvrtina skončila 15 : 9.
Ve druhé čtvrtině soupeř ještě více přitvrdil s obranou a začal nás přehrávat pod košem. Zde si Olomouc vytvořil největší náskok. Poločas skončil 48 : 18.
Znechuceni předešlou půlí zápasu jsme se s odhodláním změnit stav pustili do druhého poločasu. V útoku se nám začalo více dařit, ovšem v obraně proti dlouhým hráčům jsme stále zaspávali. Stav 69 :31.
Náročný konec utkání nás čekal i v poslední čtvrtině. Síly odcházeli, morálka upadávala. Stále ale to byl tým plný úsměvů a dobré nálady až do samého konce klání.
Děkujeme moc divákům kteří nás přišli podpořit i v našich těžkých chvílích. Velké díky patří i těm co na nás mysleli.
(Gladiš - 10 bodů, Rajnoha - 9 bodů, Mičán - 6 bodů, Bednář - 4 body, Bagar, Staněk a Volf - 2 body)

21. 9. 2018
BK Lipník n/B "B" - KK Valašské Meziříčí "B"
57 : 86
Prvenství nás neminulo ani tímto zápasem. Na prvním ostrém domácím utkání v naší nové městské hale jsme hostili KK Valašské Meziříčí "B".
Zápas jsme odstartovali ve slušném tempu, protivníka jsme drželi jak v obraně tak se nám dařilo prosazovat i střelecky. První čtvrtina skončila 13 : 19 pro hosty.
Ve druhé čtvrtině se rozjela naše budoucnost Lipenského basketbalu Jakub Rajnoha, střelami za tři body a perfektními donáškami. Poločas skončil takřka vyrovnaných 35 : 38.
Do druhé půlky zápasu jsme zrovna nevkročili šťastnou nohou, příliš ztrát a chaotický systém hry nás posunul dále od vysněné výhry. Konec čtvrtiny za stavu 43 : 59.
Čtvrtá čtvrtina se bohužel nesla v podobném duchu jako čtvrtina předešlá. I tak musím pochválit tým za vytrvalý boj o vítězství.
Moc děkujeme všem fanouškům co nás přišli podpořit, jako vždy jste byli naším motorem.
(Rajnoha - 30 bodů, Bagar - 10 bodů, Mičán - 7 bodů, Lazar - 5 bodů, Volf - 3 body, Mazal - 2 body a Bednář - 1 bod)

7. 9. 2018

BK Lipník n/B "B" - TJ Sigma Hranice
62 : 56
Bylo nám velkou ctí otevřít naši novou městskou halu právě přípravným zápasem proti TJ Sigma Hranice. Menší nedorozumění se začátkem utkání Vás diváky bohužel nechalo chvíli čekat, ale o to více času jste měli si projít prostory haly. Mezi sebou jsme přivítali i posilu z našeho "Áčka" Tomáše Sedlaříka.
Prvními body na domácí palubovce se zapsal Jakub Rajnoha ve druhé minutě první čtvrtiny. Slušná obrana nedovolila hostům dávat laciné koše a dařilo se nám i v útoku proměňovat i těžké nájezdy. Čtvrtina skončila za stavu 22 : 9.
Hosté ovšem zabrali, ve druhé čtvrtině jsme se dostávali do těžkých střel a naši obránci si nedokázali poradit s rozehrávačem Hranic Petrem Burianem. Poločas skončil rozdílem pěti bodů 31 : 26.
Po přestávce jsme se rozhodli zabrat a předvést stejnou hru jako v první čtvrtině. Bohužel našich pár ztracených míčů to usnadňovalo i soupeři, kdy byl schopen chodit do rychlých protiútoků. I tak jsme si drželi stále vedení. Stav po třetí čtvrtině 45 : 38.
Poslední čtvrtina, pro nás jednoznačný cíl, udržet vedení a vyhrát. Hosté nám to ale za žádnou cenu nechtěl umožnit. Až do posledních minut to bylo menší drama, kdy minutu před koncem utkání jsme vedli o pouhé tři body. Naštěstí první zápas na nové palubovce jsme dovedli do vítězného konce.
Mockrát díky všem fanouškům co nás přišli podpořit. Krásně zaplněné hlediště nás táhlo dopředu. Budeme se na Vás těšit na dalším domácím zápase.
(Rajnoha - 22 bodů, Gladiš - 12 bodů, Bednář - 7 bodů, Lazar a Růžička - 6 bodů, Sedlařík - 4 body, Volf - 3 body a Mičán - 2 body)