Logo BK Lipník n/B

Týmy


Muži A  Muži B  Kadeti U17  Žáci U15  Mladší minižáci U12  Přípravka  Ženy  Kadetky U17  Starší žákyně U15  Starší minižákyně U13


Muži A


aktuální sezóna sezóna 2018/2019 sezóna 2017/2018

27.9.2019 přátelak TJ Sigma Hranice - BK Lipník A 77:82 po prodloužení

Předpoklady o chudší sezóně a to možná nejen té nadcházející se nám opět více utvrdili v dalším přáteláku v Hranicích. Soupeř, kterého jsme v posledních letech relativně snadno poráželi, nám tentokráte dal pořádně zabrat. Ne že by Hranice byly špatný manšaft, nepatří ale ani k tomu nejlepšímu, co nadcházející soutěžní ročník nabídne. Opět jsme měli trochu problémy se sestavou, nicméně zdaleka ne tak velké jako v utkání s naším béčkem.

V utkání jsme dobře bránili a dokázali hrát poměrně ve slušném tempu. Omezili jsme také ztráty, úspěšnost zakončení byla ale skoro strašidelná. Do koše nespadlo prostě nic a po pěti minutách hry svítil na ukazateli skóre stav 3:2 pro nás. Jako bychom si ve městě házené chtěli spíš vystřelit na branku než na koš. Hranice jsou zkušený tým, který si umí své pozice vytvořit a pokud na ně neaplikujeme agresivní obranu a hrajeme v nízké sestavě, máme problémy. Zápas jsme nebyli schopni v žádném momentě zlomit a když už se trojkovou smršti rozstřílel Kuba Rajnoha, to samé předvedl domácí Mara Dokoupil. Promrhali jsme dokonce sedmibodové vedení cca minutu a půl před koncem základní hrací doby.

Příští týden hrajeme doma první mistrák, snad již budeme kompletní a Postřelmov nedramaticky zdoláme, ačkoliv více dramatických zápletek znamená pro oko diváka větší atraktivitu.

pořadí tým odehrané zápasy vyhrané zápasy prohrané zápasy skóre body
1.            
2.            
3.            
4.            
5.            
6.            
7.            
8.            
9.            
10.            
11.            
12.            
25.9.2019 Přátelák BK Lipník A - BK Lipník B 72:63
(17:12 33:24 60:44)

Ve středu místo tréninku jsme si řekli, že si čutnem s našim béčkem. Koneckonců v soutěžním utkání se letos zřejmě nepotkáme a čím více přičuchnutí k zápasovému tempu, tím pro každého lépe. Nutno říci, že sestavu jsme lepili takřka z volně kolemdoujcích. Z různých důvodů nám chybělo hned 7 hráčů, což není úplně málo, když je nás dohromady 11-12. Naší béčkaři nám tak museli půjčit Tondu Drgu a Míšu Mainuše a Tonda Mičán vzal sebou i bráchu, jenž se ukázal jako posila více než zdatná. Těsně před zápasem tak dokonce došlo k seznámení s novým spoluhráčem. Až groteskní skládání sestavy se zákonitě muselo projevit na hřišti...

Začali jsme dobře, ne že ne, ale postupem času jsme dopláceli na spoustu ztrát a špatný, až hrůzostrašný obranný doskok. Při timech jsme si řekli, že nesmíme odevzdávat laciné míče soupeři laksními přihrávkami a co my neuděláme? Za 4 minuty hry uděláme takových ztrát 7!!! Takové množství se rovná statistikám u družstva minižactva. Jako bychom při timu řekli: "beze všeho přihrávejte do náruče soupeře".... Nutno smeknout všechny klobouky před béčkem. Družstvo, které nám pro letošek poskytlo své loňské klíčové hráče, se letos skládá z dorostenců doplněných zkušenými matadory jako Peťou Bagarem, Honzou Abrahámkem či hrajícím coachem Matesem Lazarem. Je to právě Mates, který klukům vštěpuje agresivní obranu hráče bez míče a rychlý přechod do útoku, což nám místy dělalo velké problémy a právě z tlaku v obraně plynuly naše ztráty. Kluci ukázali i charakter, kdy stav -20 dokázali dostat na ztrátu 6 bodů cca 3 minuty před koncem. V utkání áčka a béčka bylo tedy k vidění nevídané drama a béčko dokonce uhrálo proti nám svůj nejlepší výsledek! Teď jen, aby kluci byli schopni něco podobného předvést také v soutěži.

Inu každý přátelák, dobrý přátelák. Začínáme však trošku nabývat dojmu, že účast ve finálové šestce soutěže bude letos stačit k hodnocení sezóny jako úspěšné...

Pátek 13.9.2019 SVČ Odry - BK Lipník A 74:66

Konec prázdnin pro nás znamená jediné a to start další sezóny. Stejně jako loni, i letos náš kádr dostál značných změn. Jmenovitě:

Odchody: Jiří Siegfried, Robin Petrák, Tomáš Sedlařík alias Obe, který nově obsadí místo HEAD COACHE
Příchody: Jakub Rajnoha, Antonín Mičán, Ondřej Gladiš, Daniel Sitek
Navrátilci: David Pospíšil, Michal Pospíšil

Jelikož se jako vždy scházíme ze začátku velmi pozvolna, do Oder jsme tak odjížděli v poměrně kombinované sestavě, kdy nám museli vypomoci také dorostenci Adam Abrahámek a Dominik Malý.

Odry po mnoha letech obnovili mužský basketbal a byli jsme to právě my, kteří měli tu čest a byli prvním soupeřem domácích v obnovené éře klubu.

Přátelák byl typickým první kláním po několika měsíční pauze, kdy někteří z nás se setkali s hvizdem rozhodčího po opravdu velmi dlouhé odmlce. Na naší straně bylo k vidění spousta nepřesností, jak na útočné tak zéjmena obranné polovině. Ač jsme byli v průměru o půl hlavy vyšší než soupeř, domácí nás jednoznačně předčili na útočném doskoku, což utkání patrně rozhodlo. Pokud k tomu přičteme elán a nasazení, které Odry pochopitelně při obnovené premiéře nepostrádaly, nemůže být konečný výsledek pro zasvěcené až takovým překvapením.

Proto ale přáteláky hrajeme - abychom si zvykli na zápasové tempo, vychytali neduhy způsobené dlouhou pauzou a do soutěže vstoupili již v plné síle a maximálně koncentrovaní.

Soutěž začíná až v říjnu, do té doby času dost.

Sponzoři

| |
|
©BufiLR