Muži A  Muži B  Kadeti U17  Žáci U15  Mladší minižáci U12  Přípravka  Ženy  Kadetky U17  Starší žákyně U15  Starší minižákyně U13

3.10.2018
BK Lipník B - BK Lipník A
45:71
(10:17 15:42 24:51)

V prvním prestižním derby této sezóny rozhodola druhá čtvrtina, kterou áčko vyhrálo poměrem 5:25. Druhý poločas dokonce dokázalo vyhrát béčko!

Střelci: Schuster 17, Sedlařík 9, Baďura 8, Luštický 8, Petrák 8, Siegfried 7, Brázda 6, Frélich 6, Pospíšil M. 2

5.10.2018
TJ Sigma Hranice - BK Lipník A
37:89
(6:22 11:45 26:71)

Hned následující pátek po derby závitala naše šestka statečných do blízkých Hranic. Navzdory některým obávám byl průběh pohodový. Rychlá sestava dokázala soupeře udržet na uzdě (pouhých 11 bodů v 1. poločase) a připsala si další pohodové vítězství.

Střelci: Sedlařík 34, Brázda 22, Siegfried 14, Luštický 9, Sitek 7, Baďura 3

10.10.2018
BK Lipník A - TJ Sigma Hranice
82:58
(25:13 45:28 64:47)

Anglický režim pokračoval dalším středečním utkáním hned následující týden. S Hranicemi jsme se dohodli na předehrávce utkání, abychom pomohli našim hříšníkům Sedláčkovi se Školoudíkem ke smazání jejich 4zápasového trestu a byli v pátek 12.10. připraveni v maximální možné síle na utkání s jedním z favoritů soutěže BCM Olomouc. Utkání se vyvíjelo podle očekávání, nicméně Hranice se držely více než doma. Kritická byla 3. črtvina, kdy naši borci vypustili a soupeř se nadechoval ke srovnání skóre. Naštěstí jsme se uklidnili a utkání nakonec zvládli, nic krásného ke shlédnutí to však tentokráte nebylo.

Střelci: Siegfried 26, Brázda 24, Schuster 15, Baďura 7, Pospíšil M. 6, Petrák 4

12.10.2018
BCM Olomouc - BK Lipník
65:58
(18:16 28:28 41:43)

Jeden z vrcholů sezóny přišel již velmi brzy. Lońský účastník finále soutěže, ve kterém podlehl suvérení Kroměříži, mladý tým BCM Olomouc si klade cíle nejvyšší a to vítězství v soutěži a postup do 2. ligy. Pro nás to byl bohužel tzv. "den blbec". Z různých důvodů jsme se museli obejít bez Marka Schutera, Michala Frélicha a Kamila Řeháčka. Navrátilci Sedláček se Školoudíkem hráli soutěžní utkání naposledy 15. března a bylo to znát. Do toho všeho se nám zranil hned ze startu Tomáš Brázda - podvrtnutý kotník, který navíc bude chybět i v dalším klíčovém duelu doma s Prostějověm. I přes velmi statický výkon v útoku bylo skóre velmi vyrovnané, dokonce jsme na kraji 4. čtvrtiny mířili do trháku, několik párů neproměněných šoupáků nás ale nakonec mrzelo. Soupeř byl lepší, byl v lepším pohybu a víc tlačil jak v obraně a tak i v útoku. My musíme přidat, hlavně na pohybu, přistupování hráčů a ve hře slabé strany. Takový výkon by loni stačil možná na 50ti bodový příděl. V této soutěži soupeři trestají méně a tak porážka o 7 bodů je přijatelná, jelikož nakonec může rozhodovat vzájemný zápas obou soupeřů.

O to klíčovější bude páteční utkání s Prostějovem doma! Přijď v pátek 19.10. podpořit! Start ve 20:00!

Střelci: Sedlařík 19, Školoudík 11, Petrák 8, Siegfried 6, Luštický 6, Pospíšil M. 4, Brázda 2, Sedláček 2

Středa 29.8.2018
přípravné utkání UP Olomouc U19 - BK Lipník "A"
72:73
K prvnímu letošnímu přátelskému utkání jsme vyjeli do Olomouce, kde nás čekala konfrontace s místní ligovou juniorkou. Za sebou jsme měli pouze jediný trénink a podle toho taky hra vypadala. Soupeř vyrukoval ze značnou motivací ukázat se nejen proti můžum, nýbrž také proti loňskému účastníkovi 2. ligy. Nutno také podotknout, že jsme na utkání odcestovali v namixované sestavě družstev A i B a v mnoha momentech určitá nesehranost a nezažité automatismy byly znát.
První čtvrtinu jsme zaostávali. Zjistili jsme, že tempo utkání je jiné než tomu bývá na letních venkovních placech. Soupeř umě zvládal hru 1na1 a dokázal skórovat i z těžkých pozic. Nás držela nad vodou zéjmena podkošova dvojce Sedlařík - Brázda. Ve 2. čvrtině jsme přitvrdili, soupeři tvrdá hra moc nevoněla a v této části utkání dokázali domácí vstřelit pouze 6 bodů. Do poločasu jsme šli cca s 10ti bodovým náskokem. Vše nasvědčovalo k tomu, že utkání ve 2. půli již v klidu dohrajeme, opak byl ale pravdou. Soupeř se rozstřílel a několika střelami zpoza trojkového oblouku skóre dorovnal. Po celý druhý poločas jsme si udržovali cca 5ti bodový náskok, soupeř se v posledním útoku trojkou dotáhl až na jediný bod, nicméně utkání jsme pak již bez problémů dohráli.
Dá se říci, že utkání nám otevřelo oči. Ač někteří z nás odehráli utkání naposledy 15.března, nelze říci nic jediného než že musíme zabrat. Každý ze soupeřů se proti nám bude chtít ukázat a vykáže větší úsilí než je obvyklé. Už první utkání v Postřelmově nebude nic lehkého a jestli si myslíme, že to půjde samo, tak rozhodně nepůjde!

Sezóna 2018/2019
Léto nám pomalu a jistě končí, což pro nás znamená jediné: Návrat na palubovky!
Letos jsme si pro Vás připravili hned několik novinek. První z nich je přesun na novou supermoderní Městskou halu, která nám i fanouškům poskytne nesrovnatelně větší zázemí i konfort.
Po pádu z 2. ligy se opět budeme účastnit oblastního přeboru, který se v letošním roce bude odehrávat v nejjednodušším možném systému a to každý s každým dvoukolově doma/venku. Po sjednocení obou soutěží oblastního přeboru nás poprvé v historii čeká mistrovské utkání proti našemu béčku a to hned dvakrát - "doma/venku". Utkání je zároveň velká spousta a začínáme netradičně již 14.9., kdy zajiždíme na půdu Postřelmova.
Z hlediska hráčského kádru došlo k několika změnám. Z důvodu zranění kolene do sezóny pravděpodobně nezasáhne Davča Pospíšil, pokud ano tak až ke konci. Odchod hlásí loňská posila z Opavy Dalibor Žídek. Naopak přichází trio Robin Petrák, Jiří Siegfried a Josef Luštický, které výrazně posílí zéjmena náš perimetr a z béčka přechází zpět do áčka hrající trenér Ota Baďura. V sezóně se opět budeme opírat o dominantní podkošovou dvojici Brázda - Sedlařík, která troufám si říct je v soutěži bezkonkurenční. Kádr bude poměrně dynamický, rychlý a s dostatkem zkušeností, aby mohl myslet opět na příčky nejvyšší. Nicméně velké změny a úzkost kádru mohou být limitní faktory.
Zpět se vrací atraktivní páteční termín ve 20:30 a doma poprvé přivítáme 28.9. SBK Val Mez, ačkoliv je možné, že předehrajeme v některý zářijový termín utkání s naším béčkem, čímž Novou halu náležitě pokřtíme!
Doufáme, že si letos opět najdete cestu nás podpořit!