Muži A  Muži B  Kadeti U17  Žáci U15  Mladší minižáci U12  Přípravka  Ženy  Kadetky U17  Starší žákyně U15  Starší minižákyně U13

Muži A

aktuální sezóna sezóna 2018/2019 sezóna 2017/2018

11.3.2018 BK Lipník - VŠB Ostrava 58:86
(8:19 20:47 40:76)
Černá kaňka na závěr. Poslední utkání s VŠB Ostrava si rozhodně za rámeček nedáme. Nebyli jsme schopni se prosadit přes agresivní, nutno podotknout skvěle organizovanou obranu hostí, na druhou stranu rozhodčí hostům povolili více než by bylo zdrávo. Masírování našich rozehrávačů bylo rozhodčími pousezeno jako nedovolené v minimech případu, zatímco na druhé straně se pískal každý závan větru. Nevěděli jsme jak útočit ani jak bránit. Vše vyeskalovalo ze startu 2. poločasu, kdy naším dvoum hráčům - Školoudíkovi a Sedláčkovi byla udělena diskvalifikační chyba za vulgární napadení rozhodčích. Výpady obou hráčů byly absolutně nemístné a nepatřičné do sportovního prostředí. S hráči bude zahájeno disciplinární řízení a pravděpodobně je nemine několika zápasový trest, který se vztáhne na nadcházející sezónu.
Střelci: Brázda 12, Rajnoha 11, Schuster 9, Žídek 7, Frélich 6, Řeháček 5, Sedláček 5. Školoudík 3

(14:24 32:31 51:53)
V sobotu jsme odehráli velmi kvalitní souboj s Hladnovem. Utkání jsme nezačali dobře, hosté se opírali o jednoho z nejlepších hráčů soutěže, Jana Stehlíka a my ze startu hledali střeleckou mušku. Následně se však misky vah začali srovnávat, Stehlík si udělal rychle 3 fauly a velkou část utkání proseděl. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané, bohužel v závěru jsme neproměnili jasné příležitosti a netrefovali volné pozice, zatímco soupeř své příležitosti proměnil rozhodl utkání ve svůj prospěch.
Střelci: Školoudík 15, Brázda 14, Sedláček 9, Žídek 7, Kalousek 7, Pospíšil M. 5, Schuster 4, Rajnoha 3, Frélich 2

25.2.2018 Renocar Podolí - BK Lipník 88:63
(17:20 44:35 62:52)
V neděli nás čekalo druhé Podolí. K sedmi statečným se přidal Peter Sedláček, i tak ale byla znát na všech velká únava. Soupeř nás však podcenil, nasadil do základu slabší rotaci a brzy svítil na ukazatelích stav 10:20. To byly chvíle, kdy jsme tzv. "ještě mohli", soupeř přidal, my ze sebe ždímali poslední zbytky sil, ale na udržení vedení to nestačilo. Po třech čtvrtinách jsme však stále byli ve hře a prohrávali o pouhých 10 bodů! Domácí počátkem 4. čtvrtiny ale znovu zabrali a my už neměli síly na zvrat.
Obě dvoutkání však ukázala náš charakter a také herní progres. V úzké rotaci jsme dokázali se soupeři ze špičky soutěže na jejich hřištích držet krok. V neděli se zaskvěla naše posila z Kroměříže - David Kalousek s 18 body! Skvělých 15 bodů přidal také Peter Sedláček. Naopak nedařilo se rozehrávači Školoudíkovi, který neměl patřičný důraz v obraně a v utkání si připsal nepěkných 6 ztrát.
Střelci: Kalousek 18, Sedláček 15, Brázda 9, Schuster 6, Žídek 6, Školoudík 5, Rajnoha 3, Frélich 1

24.2.2018 BK Žďár nad Sázavou - BK Lipník 84:65
(19:14 48:34 72:52)
Do mrazivého Žďáru nad Sázavou jsme odjížděli v počtu pouhých 7 hráčů. Žďár je navíc první a to poměrně jasně, prohrál pouze 4 utkání. Bohužel Lukáš Kachyňa přestoupil do Karvina, s nemocí nemohlo odcestovat ani duo Pospíšil - Řeháček a své pracovní povinnosti si plnil i "znovuzrozený" Peter Sedláček. A tak nám nezbývalo nic jiného než doufat, že si neodvezeme 50ti bodový příděl, podobně jako z Karviné.
Opak byl ale pravdou, domácí sice šli rychle do vedení, my jsme však rychle kontrolovali. Bohužel ve druhé čtvrtině jsme si vybrali svou slabší chvilku, kdy při špatné komunikaci v obraně zůstal domácí sniper Strážnický několikrát volný sám na trojce a tvrdě trestal, domácí nám utekli na rozdíl 14 bodů, my se však nevzdávali, bohužel na víc než udržení 19 bodové ztráty to nestačilo.
Nutno říci, že jsme odehráli jedno z nejlepších utkání v sezóně, půjčili jsme si míč, dostávali balón do podkošových prostor a celkem se i trefovali z dálky. Skvěle zahrál zéjmena Tomáš Brázda, který si připsal 24 bodů!
Střelci: Brázda 24, Školoudík 10, Žídek 8, Frélich 7, Schuster 6, Kalousek 6, Rajnoha 3

11.2.2018 BK Lipník - Slovan Černá Pole Brno 74:79
(24:21 29:43 48:60)
V neděli rozhodla druhá čtvrtina, ve které jsme dali pouhých 5 bodů! Soupeř nám utekl na rozdíl 14 bodů, svůj náskok si udržel i ve čtvrtině 3., avšak pak jsme zabrali a soupeře dotáhli. Schylovalo se k velkému dramatu, bohužel tíhu okamžiku zvládli lépe hosté, kteří dali v závěru trojku a rozhodli.
Střelci: Brázda 18, Kachyňa 16, Sedláček 11, Školoudík 9, Žídek 8, Schuster 6, Frélich 4, Pospíšil Michal 2

10.2.2018 BK Lipník - SA Brno 53:69
(11:17 29:35 36:51)
Velmi vlažný, odevzdaný výkon z naší strany. Soupeř byl více než hratelný. Hrál se velmi fyzicky náročný basketbal a vzhledem k věkové struktuře Brňanů se dá říci, že nás hosté utahali. Toto utkání jsme měli vyhrát....
Střelci: Kachyňa 15, Brázda 11, Kalousek 9, Sedláček 8, Školoudík 6, Frélich 2, Žídek 2

14.1.2018 BK Lipník - TJ Šumperk 57:86
(17:23 32:37 44:68)
V neděli přišlo vystřízlivění. Již bez Davida Pospíšila nás čekal Šumperk, pravděpodobně nejstarší celek v soutěži. Co však mají hosté v letech a tedy v menší atletičnosti, to mají ve zkušenostech. Opět se jedná o družstvo, které se opírá o bývalého "Mattonkáře", tentokráte Krestu. Oproti Krnovu však i ostatní hráči mají svou kvalitu, zéjmena podkošová sestava Šumperka je vskutku velmi silná.
Šumperk přijel v úzké sestavě, pouze s 8 hráči. Utkání jsme navíc začali dobře a ač byla první čtvrtina velmi vyrovnaná, hosté si udělali spoustu faulů a hrozil jim tak scénář, že utkání budou dohrávat v menším počtu než pěti hráčů. Na obranu hostů jsme tak umě tlačili zéjmena naši rychlostní převahou. Nutno však říci, že po změně stran vzali utkání do rukou rozhodčí. Při vědomí, že hostům hrozí vyfaulování, začali pískat fauly pouze na jedné straně a to na té naší. Nechceme se vymlouvat na sudí, utkání jsme neměli prohrát ve 3. čtvrtině, dalším typickým zkratem. Nicméně skutečnost, že 2 minuty před koncem měli hosté na svém kontě pouze 5 faulů za celý druhý poločas a my snad 15, je trestuhodná. Sudí si již za rozhodnutého stavu pár minut před koncem vymýšleli nesmyslné fauly i na straně hostí, aby v zápise poměr faulů vypadal hezky vyrovnaně. Tvrdou hru hostí však odnesl Tomáš Sedlařík, dalším zraněním, dalším kolenem (koleno je nakonec v pořádku, bohužel však rameno již nikoliv). Inu jsme nováček, navíc bez známých jmen na soupisce, proti takovým se to píská dobře...
Střelci: Školoudík 17, Sedláček 8, Brázda 7, Žídek 7, Pospíšil Michal 6, Sedlařík 4, Schuster 3
Do dalších klání jsme tak ochuzení o Tomáše Sedlaříka a Davida Pospíšila, naštěstí se nám po zranění vrací Michal Frélich a po delší odmlce způsobené pracovními povinnostmi také náš host z Olomouce Lukáš Kachyňa, který stihl odehrát doposud pouze první 3 utkání soutěže. Nadcházející utkání odehrajeme tuto sobotu 27.1. v Karviné, držte palce

13.1.2018 BK Lipník - BK Krnov 77:73 po prodloužení
(16:19 30:39 47:55)
První soutěžní víkend v Novém roce jsme na své palubovce přivítali družstva Krnova a Šumperka s nadějí, že konečně prolomíme černou sérii a uspějeme. Své naděje jsme vkládali především do nedělního utkání se Šumperkem, opak byl nakonec pravdou.
Krnov, jenž jsme hostili v sobotu, se opírá zéjmena o služby svých odchovanců Kuby Blažka a Michala Čarneckého. Pro méně zběhlé basketbalové fanoušky se jedná o hráče, kteří svou kariéru strávili na palubkovách Mattoni NBL a své zkušenosti mají i s reprezentací. Nejedná se tedy o druhořadé hráče nejvyšší soutěže, nicméně o základní stavební kameny svých družstev ve své době. Pro nás, naštěstí, Krnov dorazil bez Čarneckého a také bez dalšího klíčového hráče Strniska, avšak v sestavě s Blažkem.
Již první minuty ukázali, že Blažek je alfa a omega celé hry Krnova a bez něj by se hosté řadili kvalitativně k lepším družstvům v oblastním přeboru.
Pro nás byli důležité v tomto utkání dva faktory: nevybrali jsme si žádnou slabší chvilku, ačkoliv hosté prakticky celý zápas vedli a ubránili jsme Blažka, se kterým si skvostným způsobem poradila dvojice Brázda - Pospíšil.
K průběhu utkání:
Nezačali jsme dobře. Hosté si rychle vypracovali náskok 10 bodů, obratem jsme však kontrolovali střelbou z dálky a drželi tak krok. Druhou čtrtinu soupeř ještě více zabral a do šaten si tak vzal náskok 9 bodů. Vyrovnaná 3. čtvrtina nic neřešila, klíčová z našeho pohledu byla ta 4. Soupeře jsme rychle dotáhli, zéjmena perfektní obranou a následně úspěšnou střelbou v podání Sedláčka (2 trojky) se ujali až 6 bodového vedení. Následoval však půst, hosté otočili a 22 sekund před koncem vedli o 64:66. Díky úspěšným šestkám jsme srovnali, nicméně soupeř měl ještě 8 vteřin k dobru na rozhodnutí. Nedal a šlo se tak do prodloužení. V něm zaplněná hala sledovala skutečné drama, hosté vedli již o 5 bodů, avšak následoval z naší strany další obrat, režírován zéjmena dvojící Pospíšil Michal - Sedlařík. Ze stavu -5 jsme se dostali do stavu +4 a zápas již nepustili.
Obrovskou kaňkou na utkání bylo vážné zranění Davida Pospíšila, který má zřejmě utržený vaz v koleni a čeká jej dlouhá pauza
Děkujeme všem za úžasnou podporu za cestou k prvnímu vítězství, snad ne poslednímu.
Střelci: Školoudík 21, Brázda 16, Pospíšil Michal 12, Sedlařík 8, Sedláček 6, Žídek 6, Schuster 4, Pospíšil David 4

Sobota 2.12.2017 VSK VŠB Ostrava - BK Lipník 77:54
(25:13, 49:23, 63:39)
Neděle 3.12.2017 Hladnov Ostrava - BK Lipník 88:62
(28:12, 44:31, 68:42)
Poměrně slušně jsme odehráli dva poločasy. Ten druhý proti VŠB Ostrava, který jsme vyhráli a ten první proti Hladnovu. V obou utkáních nás nejvíce srážel návrat do obrany. Do obrany se vrací dva hráči, kdy soupeř je již v útoku v pěti. Do rychlého breaku jdou dva hráči, kdy soupeř je již v obraně ve 4.
Nedá se nic dělat. Hráli jsme prakticky proti lídrům soutěže a prohráli na jejich palubovce o 23 a o 26 bodů. Nejedná se o žádné propadáky, nicméně máme na víc a snad se nám to podaří prodat v nadcházejícím domácím utkání proti KK Valašské Meziříčí v sobotu 16.12. od 17.30! Doufám, že budete u toho s námi a vytvoříte opět jedinečnou atmosféru, která není nikde!!!
Střelci proti VŠB Ostrava: Pospíšil Michal 14, Pospíšil David 10, Sedlařík 7, Školoudík 6, Brázda 5, Rajnoha 5, Frélich 4, Řeháček 3
Střelci proti Hladnovu: Pospíšil David 16, Brázda 12, Pospíšil Michal 11, Řeháček 7, Žídek 7, Schuster 5, Sedlařík 2, Frélich 2